szambo betonowe

Zbiorniki betonowe na ścieki i deszczówkę

Szamba betonowe – zbiorniki betonowe na ścieki i deszczówkę – od tego nasza firma zaczynała, oferta zbiorników betonowych na szamba posiada aktualnie około 20 różnych pojemności. Niektóre zbiorniki na szamba posiadają kilka swoich odmian: niskie zbiorniki na szamba jak i te wysokie zbiorniki betonowe z wykorzystaniem jako piwnice. Firma Garden Concrete we współpracy z innymi np. ABC Szamba Betonowe posiada pojemności zbiorników od 1m3 do 20m3. Zbiorniki betonowe można również łączyć szeregowo co daje nam wielkogabarytowe zbiorniki o nieskończonej pojemności. Maksymalna bateria zbiorników stanęła w okolicy Krakowa składająca się z 30 zbiorników 12m3.

 

Zbiorniki betonowe jednokomorowe

Szamba betonowe jednokomorowe

Najpopularniejsze zbiorniki istniejące na rynku to zbiorniki jednokomorowe w większości bezodpływowe do gromadzenia następujących płynów:

  • Gromadzenie ścieków sanitarnych
  • Magazynowanie wody deszczowej w celu nawodnienia ogrodów
  • Gromadzenie wody gruntowej w celu odsączenia terenów wokół domów i piwnic
  • Magazynowanie ścieków pochodzenia zwierzęcego – gnojowica
  • Przetrzymywanie nawozów RSM
  • Zbiorniki przeciw pożarowe tzw. PPOŻ

Zbiorniki posiadają solidne zbrojenie, wykonane są według zaleceń Instytutu Techniki Budowlanej posiadają stosowną aprobatę IKOT oraz certyfikat PZH. Zbiorniki na szamba oferowane przez Garden Concrete wykonane są z betonu C25W8.

Szamba betonowe dwukomorowe

 

Szamba betonowe dwukomorowe

Szamba betonowe dwukomorowe

Na suche piaszczyste tereny oferujemy zbiorniki dwukomorowe przelewowe. Zasada działania jest następująca, ścieki wpadają do komory numer 1, tutaj osiadają gęste frakcje. Ponieważ przegroda w zbiorniku jest wsuwana woda bez problemu przelewa się do drugiej komory, następnie wodę można rozprowadzić przez rury drenarskie po działce w celu jej wsiąknięcia. Ten rodzaj zbiornika nazywany jest często szambem samo spalającym, wozy asenizacyjne wzywane są tylko 1-2 razy do roku w celu opróżnienia ścieków gęstych z pierwszej komory. Uwaga, tylko w naszej firmie istnieje możliwość podziału zbiorników na 2/3 czyli większa komora na gęste ścieki mniejsze na wodę. Zadzwoń do nas i zapytaj o ofertę.

 

Szamba betonowe trzykomorowe

Szamba betonowe trzykomorowe

Dla najbardziej wymagających Klientów oferujemy zbiorniki trzykomorowe. Szamba trzykomorowe stosuje się w celu jeszcze dokładniejszego odseparowania ścieków gęstych od wody. Stosując w środkowej komorze dyfuzor do napowietrzania, dosypując bakterię mamy prawdziwą oczyszczalnie przydomową.

3 thoughts on “Zbiorniki betonowe na ścieki i deszczówkę”

  1. Anna Fiałek - Kubiszewska

    Dzień dobry, czy podane w Państwa ulotce wymiary zbiorników betonowych to wymiary zewnętrzne, czy wewnętrzne? Jakiej grubości są ściany, pokrywa i dno zbiornika? Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top
Call Now Button