Instalacja do wyciągania szamba z ogrodzenia

Przydatny element zbiornika na ścieki czy nie potrzebny gadżet? W przypadku całorocznego użytkowania zbiornika betonowego na ścieki sprawdza się bez wątpienia instalacja do opróżniania szamba z linii ogrodzenia. Na etapie budowy mało kto o tym myśli najczęściej zamawia się po prostu popularny zbiornik 10m3. Dopiero później przychodzi myśl “a mogliśmy zrobić inaczej”. Jeśli macie już kostkę brukową, zrobiony równiutki trawniczek i przyjeżdża wielka szambiara z której kapie olej albo nawet szambo. A wy zastanawiacie się że mogliśmy zbiornik dać bliżej ulicy.

Albo wyobraźcie sobie taką sytuację. Wszyscy domownicy są w pracy albo w szkole a firma asenizacyjna która przyjeżdża po ścieki nie przyjedzie po 16:00 ani przed 8:00 tylko normalnie o 12:00 i co?. Prosicie sąsiada by otworzył bramę wpuścił szambowóz. A może płacicie Panu Henrykowi który pompuje szamba żeby przeskoczył przez ogrodzenie i przerzucił rurę przez ogrodzenie? Właśnie dla tego wykonuje się coś takiego jak instalacja do szybkozłączki.

Rura PCV od dna i wychodzi sobie na zewnątrz

Dokładnie tak! Instalacja do szybkozłączki które każdy może sobie zakupić do zbiornika w cenie 250zł. Jest to rura PCV którą należy zamontować na ścianie pionowo, tak by sięgała do samego dna zbiornika. Delikatnie przycięta przy samym dnie dlatego by było możliwe wyciąganie szamba. Zaleca się podczas montażu zrobić wykop z niewielkim spadkiem w stronę tej instalacji. Tak by wypompować maksymalną ilość ścieków. Rurę prowadzę do samego ogrodzenia gdzie jest będzie szybkozłączka aluminiowa typu STORZ z rurą. Mamy w ofercie wspomnianą już szybkozłączkę z metrowym odcinkiem rury lub szybkozłączkę z kolankiem.

Szybko-złaczka z kolankiem
Szybko-złączka z kolankiem
Szybkozłączka z metrem rury elastycznej

1 thought on “Instalacja do wyciągania szamba z ogrodzenia”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top
Call Now Button