Zbiorniki przeciwpożarowe były budowane już bardzo dawno temu. Zanim został wynaleziony betonowy zbiornik przeciwpożarowy kopano zwykłe sadzawki, stawy w pobliżu budowanych miast i wsi. Dawne zbiorniki przeciwpożarowe to zaplanowany przez człowieka zbiornik wody który może zarówno cieszyć oko i służyć w nagłych wypadkach. Na przykład do gaszenia różnorakich pożarów. Obecnie buduje się betonowe zbiorniki ppoż – podziemne zbiorniki przeciwpożarowe.
Podziemne zbiorniki PPOŻ
Zawsze wykonane z betonu, najczęściej beton klasy C25W8, zdarzają się zbiorniki wykonany z wyższej klasy betonu. W przypadku kiedy nad takimi zbiornikami będzie w przyszłości wybudowany parking lub plac manewrowy. Z takimi inwestycjami parała się nasza firma, mniejsze zbiorniki ppoż możesz znaleźć tutaj: betonowy zbiornik o pojemności od 1m3 do 20m3.
Zbiorniki przeciwpożarowe 100m3 i większe
Tak naprawdę nie ma ograniczeń, wykorzystując do budowy zbiorniki betonowe o pojemności 10m3 czy też 12m3. Można zbudować zbiornik o gabarytach które wystarczą na ugaszenie na przykład dużej galerii handlowej czy też hali magazynowej. Największy wykonany przy naszej asyście zbiornik to zbiornik o pojemności 200m3. Najważniejsza idea zbiornika betonowego wybudowanego do gromadzenia wody przeciwpożarowej jest jego szczelność oraz możliwość czerpania wody w stosunkowo szybkim czasie. Jak w przypadku jednego dużego zbiornika nie ma problemu z poborem wody. To w przypadku baterii zbiorników 10m3 może być problem. Dlatego ważne jest aby zbiorniki były odpowiednio połączone.
Zbiorniki przeciwpożarowe łączone zasadą naczyń połączonych
Jeśli zbiornik przeciwpożarowy ma być zbudowany z kilku, kilkunastu zbiorników. Ważne jest połączone ze sobą odpowiednią średnicą otworu przelewowego. Istotne jest też to by były ze sobą połączone dołem nie górą. Łączenie dołem jest lepsze, sprawia że czerpnia mogła w stosunkowo szybkim czasie pobrać wodę z każdego zbiornika. Garden Concrete wykonuje otwory przy samym dnie za pomocą przejścia szczelnego i to co najmniej ⌀160mm, niektórzy projektanci zaznaczają na projektach nawet większe otwory ⌀200 oraz ⌀315. Nie polecamy łączenia zbiorników ściana w ścianę ponieważ takie otwory są trudne do połączenia. Było możliwe łatwe połączenia wymagają odstawienia jednego zbiornika od drugiego w co najmniej metrowej odległości. Najlepsze łączenie zbiorników powinno odbyć się po zewnątrz za pomocą dwóch kolanek 90° i rury łączącej, zapobiegnie to pękaniu rur łączących np. przez nierównomierne osiadanie zbiorników.
Jak zamówić zbiornik przeciwpożarowy?
Najprostszym sposobem jest kontakt z nami: ZADZWOŃ 782 111 900 NAPISZ kontakt@garden-concrete.pl
w tekście jest “porała się nasza firma” mnie się kojarzy jakby się posrała
W końcu szamba to taki gówniany interes 🙂 Dziękujemy za wychwycenie błędu.