Piwniczka z półokrągłym sklepieniem wady i zalety!

Dawniej piwnice i ziemianki były murowane z cegły czerwonej lub białej wapiennej. Technologia budownictwa pozwalała na zastosowanie półokrągłych sklepień. Dlatego od samego początku kiedy nasi Klienci wykorzystywali nasze zbiorniki betonowe do budowy piwnic narodził się plan odwzorowania “piwnicy z duszą” Powstała piwnica z półokrągłym sklepieniem.

Ziemianka z półokrągłym sklepieniem
Piwnica z półokrągłym sklepieniem

Zalety piwniczek z półokrągłym sklepieniem

Ziemianka rodem z włoskich winnic to właśnie piwniczka z czerwonej cegły z zaokrąglonym sklepieniem. Wylana jest z dwóch części, dolna: dno wylane razem ze ścianami i górna: kopuła. Piwniczka winna być ostatecznie wykończona w następujący sposób:

  • Piwniczka wyłożona czerwoną cegłą ciętą. Na rynku można spotkać cegłę czerwoną ciętą w atrakcyjnej cenie 30zł m2, można również spotkać lica 100 letniej cegły które są najdroższe nawet w cenie 250zł m2. My polecamy wykończoną piwniczkę z ciętej cegły.
  • Piwniczka pomalowana farbą do betonu – najprostsze rozwiązania są czasem najlepsze, beton wystarczy zagruntować i pomalować
  • Malowanie natryskowe piwniczek, również tańsza opcja z której można skorzystać wykańczając swoją piwnicę.

Ziemianka z przedsionkiem i schodami

Piwniczka z półokrągłym sklepieniem z przedsionkiem tunelowym ze schodami
Piwniczka z przedsionkiem i schodami

Można powiedzieć że piwniczka z półokrągłym sklepieniem będzie miała tylko jedną wadę i trzeba o niej powiedzieć aby Klient był świadom swojego wyboru. Piwniczka z pół okrągłym sklepieniem różni się od piwniczki z płaskim sklepieniem wysokością ścian bocznych. Po bokach regał jaki możemy postawić nie będzie sięgał aż 2m tak jak w ziemiankach z płaskim dachem a jedynie 140-160cm. Zapytaj sprzedawcę która piwniczka z półokrągłym sklepieniem ma najwyższą formę ściany bocznej.

Piwniczka ze schodami odkrytymi

Do naszych ziemianek ogrodowych można zastosować jak wyżej pokazane przedsionki ze schodami zakrytymi, ale i piwniczki z samymi przedsionkami. Stosowanymi do odizolowania temperatury z zewnątrz. Możemy również zastosować schody odkryte w takim rozwiązaniu warto dno schodów połączyć z rurą odwadniającą. Rura odprowadzi ewentualne wody opadowe do rowu melioracyjnego lub też do zbiornika na deszczówkę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Call Now Button
Scroll to Top